Dlaczego kuchnia na wymiar to ZNACZNIE lepsze rozwiązanie niż gotowa? 7 argumentów

kuchnia-projekt2.jpg

Lada moment wprowadzasz się do nowego mieszkania lub domu. Prace wykończeniowe idą w miarę sprawnie, ale przed Tobą jeszcze bardzo poważne wyzwanie. Trzeba wybrać meble kuchenne. Trudno sobie przecież wyobrazić wygodną przestrzeń bez szafek, w których można przechowywać naczynia i drobny sprzęt AGD, czy bez blatu, na którym przygotowuje się posiłki dla całej rodziny. Możesz zdecydować się na jeden z dwóch wariantów: kuchnię na wymiar lub gotową, kupioną np. w markecie czy sklepie meblowym.

W tym poradniku znajdziesz aż 7 argumentów przemawiających za tą pierwszą opcją.

Idealne dopasowanie do pomieszczenia – w przypadku zabudowy kuchennej na wymiar nie musisz iść na kompromisy, które narzuca Ci architektura pomieszczenia. Zdolny projektant w porozumieniu z utalentowanym stolarzem stworzy taki projekt, który wykorzysta każdy centymetr kwadratowy dostępnej powierzchni.

Niemal pełna dowolność w projektowaniu – kupując gotowe meble musisz się liczyć z tym, że będziesz mieć do wyboru konkretne rozwiązania estetyczne, które zwykle są bardzo wtórne i „bezpieczne”. Zabudowa na wymiar pozwala Ci uwolnić całą swoją kreatywność i zamówić taki projekt, który w 100% odpowiada Twoim wyobrażeniom.

Znacznie wyższa jakość – oczywiście wiele zależy tutaj od firmy, która wykona zabudowę, jednak generalnie jakość gotowych mebli oferowanych w marketach jest bardzo niska i ma się nijak do tego, co jesteśmy w stanie stworzyć w naszej pracowni. Wcale nie za dużo wyższą cenę!

To się opłaca – biorąc pod uwagę świetne dopasowanie mebli do kuchni i Twoich potrzeb, zamawiając zabudowę na wymiar otrzymujesz – jak to często się mówi w naszej branży – „najwięcej mebla w meblu”. Nie płacisz za coś, co jest Ci niepotrzebne, a zostało dołożone do gotowego zestawu, by był maksymalnie uniwersalny. Kupujesz produkt, który jest stworzony od początku do końca z myślą o Twoich potrzebach. To naprawdę dobra inwestycja.

Zabudowa sprzętów AGD – to ogromna zaleta mebli kuchennych na wymiar. Możesz zamówić np. zabudowę lodówki, piekarnika czy mikrofalówki, co przyniesie świetny efekt estetyczny, a ponadto zapewni maksymalną funkcjonalność. W przypadku gotowych zestawów to nie wchodzi w grę.

Możliwość stworzenia zabudowy pod sufit – to rozwiązanie świetnie sprawdza się w przypadku małych, wręcz mikroskopijnych kuchni. Zabudowując ściany po sam sufit możemy zaoszczędzić sporo miejsca na podłodze i zyskać dodatkową przestrzeń do przechowywania różnych rzeczy.

Dodatki do wyboruzabudowa kuchenna na wymiar daje możliwość zastosowania w niej różnych elementów, które poprawiają funkcjonalność pomieszczenia czy zapewniają wyższy komfort domownikom. Mamy tutaj na myśli chociażby wbudowane oświetlenie i wszelkie akcesoria meblowe. W przypadku gotowego zestawu meblowego – pisząc wprost – bierzesz to co jest, a wszelkie przeróbki mogą być bardzo kosztowne czy wręcz niemożliwe.

Nie zapominajmy również o argumencie, który dla wielu osób ma kluczowe znaczenie.

Chodzi o indywidualny wygląd.

Tylko zabudowa kuchenna na wymiar daje możliwość idealnego dopasowania designu mebli do stylu pomieszczenia i osiągnięcia niepowtarzalnego efektu estetycznego.