Przeprowadzka kuchni

Czy można przenieść zabudowę kuchenną z jednego mieszkania do drugiego?

Nam się udało!

kuchnia-przeprowadzka.jpeg

Tym razem na blogu opiszemy bardzo ciekawą sytuację. To było zlecenie z kategorii „mission impossible”, a jednak się go podjęliśmy. Klienci zapytali, czy istnieje możliwość przeniesienia ich zabudowy kuchennej z jednego mieszkania do drugiego, oddalonego o dobrych kilkadziesiąt kilometrów. Skąd ten pomysł? Chodziło o przeprowadzkę, a ponieważ Klienci krótko przed nią zainwestowali w bardzo funkcjonalną i odpowiadającą im wizualnie kuchnię, nie chcieli się z nią rozstawać. Nie mogliśmy odmówić, bo uwielbiamy takie wyzwania!

Najpierw analiza

Przeniesienie zabudowy kuchennej z jednego mieszkania do drugiego lub do domu nie jest błahostką. Musieliśmy zacząć od dokładnego sprawdzenia metody montażu oraz jakości samych mebli. Gdyby były zniszczone, mocno osłabione, to istniałoby duże ryzyko, że nie przetrwają rozkręcenia i ponownego montażu. Na szczęście w tym przypadku z meblami było wszystko w porządku.

Klienci zwrócili się z prośbą o przeniesienie zabudowy do różnych firm działających na szczecińskim rynku, jednak wszystkie odmówiły sugerując zamówienie nowych mebli. Nas natomiast ten pomysł bardzo zainteresował i zdecydowaliśmy się pomóc.

Oczywiście przeniesienie kuchni w wersji 1:1 nie było możliwe. Nowe pomieszczenie kuchenne znacznie różniło się od tego, z którego do tej pory korzystali Klienci. Inny metraż, inna architektura. To oznaczało jedno: konieczność wprowadzenia daleko idących zmian. Poradziliśmy sobie z tym, a efekty możesz ocenić na zdjęciach.

Kiedy takie rozwiązanie ma sens?

Przede wszystkim w sytuacji, gdy „stara” kuchnia wciąż prezentuje się bardzo dobrze, jest funkcjonalna i została wykonana z materiałów dobrej jakości, a właściciele po prostu nie chcą się z nią rozstawać. Jeśli dodatkowo istnieje szansa, że zabudowa po zmianach będzie pasować do nowej kuchni, to dlaczego nie spróbować?

Oczywiście ważnym powodem, dla którego właściciele rozważają przeniesienie zabudowy do nowego mieszkania czy domu, są oszczędności. Taka operacja praktycznie zawsze jest tańsza, niż zakup nowych mebli na wymiar. Ponadto zdarza się, że właściciele planują wykonanie fantastycznej kuchni w przyszłości, ale muszą uzbierać budżet. W tym czasie chcieliby korzystać z dotychczasowej zabudowy.

Przeniesienie zabudowy kuchennej z jednego mieszkania do drugiego lub z mieszkania do domu, to poważna, czasochłonna operacja. Wymaga dobrego planowania, wykonania projektu i zorganizowania bezpiecznego transportu. Nie dziwimy się, że nasza konkurencja nie chciała się podjąć tego zadania. My jednak z przyjemnością zrealizowaliśmy to ambitne zlecenie. Klienci są bardzo zadowoleni z końcowego efektu.

kuchnia-przeprowadzka-police.jpeg

kuchnia-przeprowadzka-nowa.jpeg

Masz podobny pomysł i szukasz firmy, która wcieli go w życie? Skontaktuj się z nami.

Nie tylko w sprawie przeniesienia zabudowy kuchennej, ale też np. garderoby czy szafy.