Trzy popularne sposoby na przechowywanie ubrań w sypialni: który wybrać?

Dla większości z nas sypialnia pełni funkcję nie tylko przestrzeni do odpoczynku, ale także do przechowywania ubrań. Kurtki, płaszcze, spodnie, często walizki i kartony z drobiazgami: to wszystko potrafi nieźle zagracić pomieszczenie, w efekcie czego nawet efektownie zaprojektowana sypialnia będzie się prezentować nieciekawie. Aby tego uniknąć, należy koniecznie znaleźć patent na funkcjonalne przechowywanie ubrań. Oto trzy najpopularniejsze sposoby.

Garderoba otwarta na sypialnię

To rozwiązanie wybierają przede wszystkim osoby, które nie dysponują środkami na zakup mebli czy zlecenie wykonania zabudowy. Zwykle są to ludzie młodzi, którzy dopiero wprowadzili się do nowego mieszkania czy domu. Garderoba otwarta na sypialnię nie musi wcale wyglądać źle. Wystarczy odrobina kreatywności, estetyczne przykrycie mobilnych wieszaków czy „szaf” z materiału, aby osiągnąć całkiem niezły efekt stylistyczny.

Jest tylko jeden problem: garderoba stworzona z tanich, przenośnych elementów nie przetrwa zbyt długo. Ponadto nie da się ukryć, że jest to rozwiązanie o charakterze wyłącznie tymczasowym i tak też zawsze będzie wyglądać, co nie doda sypialni uroku.

szafa-drzwi-lustro.jpg

Klasyczne komody i szafy

To zdecydowanie najprostsze rozwiązanie, ponieważ wystarczy tylko pójść do sklepu meblowego (lub odwiedzić jego stronę internetową), wybrać interesujące nas produkty, samodzielnie je skręcić i gotowe. Efekt będzie bardzo dobry, ponieważ nowe meble zawsze prezentują się efektownie. Jeśli sypialnia jest ustawna i można znaleźć w niej miejsce na szafę czy komodę, to warto wziąć tę opcję pod uwagę.

Na pewno jednak minusem tego rozwiązania jest to, że gotowych mebli nie da się idealnie dopasować do specyfiki danego pomieszczenia. Zawsze trzeba będzie pójść na jakiś kompromis, np. przesunąć łóżko czy zmienić sposób otwierania drzwi. Meble prosto ze sklepu nie grzeszą też oryginalnym designem, co będzie problemem dla indywidualistów. Nie zapominajmy też o wysokim koszcie zakupu i konieczności poświęcenia wielu godzin na samodzielne skręcenie mebli.

Zabudowa garderobiana

Mamy tutaj na myśli przede wszystkim przepastną szafę z drzwiami przesuwnymi, w której umieszczone zostaną elementy kompletnego systemu do przechowywania ubrań i drobiazgów, jak paski, biżuteria, krawaty czy nawet buty. Taka zabudowa jest zdecydowanie najlepszym wyborem dla osób, które cenią sobie wygodę, estetykę i praktyczność.

Zabudowę przygotowuje się na wymiar, co już jest bardzo dużym atutem, ponieważ pozwala dopasować szafę do konkretnego pomieszczenia i w 100% wykorzystać dostępną przestrzeń (np. wnękę czy skos). Szafa nie ogranicza więc funkcjonalności sypialni, a wręcz znacząco ją podnosi.

Wbrew pozorom zabudowa garderobiana nie jest wyborem wyłącznie dla właścicieli dużych sypialni czy domów, w których można wydzielić osobne pomieszczenie na garderobę. Podobne projekty realizowaliśmy nawet w mikroskopijnych mieszkaniach. Wszystko jest kwestią zmysłu i wyobraźni wykonawcy.

garderoba

Nie ma zatem wątpliwości: najlepszym sposobem na wygodne przechowywanie ubrań w sypialni jest zabudowa garderobiana na wymiar. A jeśli myślisz, że Cię na to nie stać, to skontaktuj się z nami – na pewno mile Cię zaskoczymy.